Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Samonabíjecí pistole SigSauer SP2022

front.post
front.public: 02. 09. 2020
000

Další kvalitní výrobek z dílny známé zbrojovky SigSauer, to je model SP2022. Tato malá ruční zbraň je používána francouzskou i německou policií, což jasně potvrzuje její kvality. Co dále může SigSauer nabídnout ?


SigSauer SP2022 je malá zbraň určená k sebeobraně a ke skrytému nošení. Napomáhají k tomu i její rozměry. Délka zbraně je totiž pouhých 188mm při délce hlavně 98mm a váha necelý jeden kilogram. Zbraň oplývá nastavitelným hledím v rybině a plastovým, přesto však velmi odolným a spolehlivým rámem. To, co dělá tuto zbraň tak populární, je především palebná síla, jelikož zásobník má kapacitu patnácti nábojů. SP2022 navíc využívá náboje ráže 9mm Luger, tedy poměrně silný kalibr na takto malou zbraň. Díky konstrukčnímu pojetí se však uživatelé nemusí bát praskání rámů a jiných problémů.SP2022 má SA/DA spoušťový mechanizmus a zároveň také řadu bezpečnostních prvků, jako jsou blokace úderníku, výstražník náboje v komoře, odskok kohoutu a vypouštění kohoutu a další. Uživatele poté může překvapit poněkud větší zpětný ráz, který se dá ospravedlnit použitím silnějšího kalibru. Pochvalu si jistě zaslouží také tlačítko na vypouštění zásobníku, jehož ovládání je velmi přirozené a navíc jej lze přehodit na druhou stranu pro případ, že zbraň bude patřit levorukému střelci.


Ačkoliv se sice jedná o zbraň staršího data, přesto má stále mnoho co nabídnout. Odstrašující není ani cena, které na našem trhu nepřesahuje hodnotu 17 000 Kč. Zbraň je navíc dodávána v elegantním kufříku s bohatým příslušenstvím mezi které patří třeba dva zásobníky, čistící kartáčky, mazací oleje nebo cvičná plastová hlaveň. Na závěr lze dodat zajímavost, že model SP2022 je často označován jako ,,francouzský“, jelikož Sig 2022 vyhrál v roce 2003 tendr na dodávku více než 200 000 pistolí do ozbrojených sborů Francie.