Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Savage Arms 110 Trophy Hunter

front.post
front.public: 11. 11. 2019
000

Americký kontinent již byl dávno dobyt. Výrobce a dlouholetý specialista na udávání nového směru v oblasti lovu je známý po celém zaoceánském kontinentu. Továrna na výrobu ultra přesných zbraní Savage Arms se může pochlubit četnými úspěchy, oblíbeností a vysokou ziskovostí. Poodkryjme si tajemství lovecké zbraně Savage Arms 110 Trophy Hunter.


 


Historie společnosti Savage Arms 


Společnost Savage Arms se sídlem ve Westfieldu v Massachusetts vyrábí již po celá desetiletí širokou škálu malorážek, kulovnic, jednoraných pušek i brokovnic. Založena byla Arthurem Savagem v roce 1894 ve státě New York a dlouho bojovala o to, aby se k ní dostal jakýkoliv lepší kontrakt na výrobu zbraní. Ať se společnost Savage Arms snažila sebevíce, stále zde byl nenasytný Colt. První úspěchy přicházejí až s příchodem první světové války, kdy společnost Savage Arms po spojení s Driggs-Seaburry započala výrobu kulometů Lewis.


 


Savage Arms 110 Trophy Hunter


Model 10/110 s označením Trophy unter je typickým zástupcem lovecké kulovnice s matněčernou hlavní, která je vyrobena z uhlíkové oceli. Pažba je vyrobena ze dřeva opatřenou rybinami. Model lovecké kulovnice 110 by vyroben za účelem poskytnout trhu silnou a přes to přesnou a zároveň lehkou zbraň. Společnost Savage Arms se chtěla touto kulovnicí přiblížit i méně majetným fanouškům lovu a zasadila se o výrobu ekonomicky přijatelné zbraně za pomocí cíleně vedeného snižování výrobních nákladů. Při tom to na výsledku není vůbec znát.


 


Nezapomíná ani na leváky


Modelové označení 110 je odvozeno od vstupní ceny, s kterou se zbraň v letech 1958 objevila na pultech. Původně šlo o zbraň v ráži 30-06 Springfield a .270 Winchester. O rok později se naskytla příležitost zakoupení krátkodobé akční verze chambered v ráži .243 Winchester a .308 Winchester. Ve své době se navíc jednalo o první komerčně prodávanou pušku, která zohlednila i lovce střílející levou rukou.


 


Nízká cena, stejná kvalita


V letech 1966 prošla kulovnice rozsáhlejší úpravou za účelem snížení výrobních nákladů. Zbraň byla ve své době navržena umírajícím profesionálem Nicholasem L. Brewerem v letech 1958 a patentována byla až posmrtně v roce 1963. Velkou zajímavostí zůstává, že se tento model kulovnice vyráběl až do roku 2007, čímž se zároveň stala nejdéle kontinuálně vyráběnou kulovnicí v Americe.