Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Sebeobrana v běžném životě

front.post
front.public: 15. 06. 2018
000

Téma sebeobrany je v dnešní době celkem diskutované. Kriminalita a s ní spojené nebezpečí číhá na každém rohu, a tak není radno ji podceňovat. Ale jak a proti čemu se má člověk vlastně bránit? Na co si má dávat pozor? To vám pomůže odhalit malý seriál článků orientovaných na sebeobranu. Sebeobrana v běžném životě, to je téma dnešního článku, ve kterém se dozvíte, na co si dát pozor a jak se bránit v obvyklých situacích.


   Základní doporučení, jak předcházet útokům, je na veřejnosti zbytečně nevystavovat drahé předměty, což může být pro útočníka motivace, proč zahájit útok. Poznejte možného útočníka. Útočník je většinou narušená osoba, která má nějaký problém. Běžně se jedná o osoby, které okrádají z důvodu sebeobohacení, nicméně se může jednat také o osoby s psychickou poruchou, které mohou chtít někoho zabít nebo znásilnit.   Pokud nemáte možnost nebezpečným situacím předcházet, je vhodné připravit se na možný střet s útočníkem. Ale nemusí se jednat jen o útočící osoby, ale i o zvířata (pes vlk…), které nelze podcenit.  


  


Nejlepší formou sebeobrany jsou bezpochyby obranné techniky a bojová umění. Další možností, jak se bránit, je používání různých prostředků a zbraní. Co se týče obranných technik, existuje celá řada bojových sportů (kick box, box, BJJ…) a umění (aikido, karate, kung-fu…), které jsou uzpůsobené pro různé využití. Jedno však tyto techniky spojuje. Všechny bojové sporty a umění využívají „hmaty a chvaty“, jak zneškodnit protivníka.   V běžném životě jistě zhodnotíte techniku reálné sebeobrany, která se zaměřuje na boj v běžném prostředí. Na ten je vhodné se připravit pomocí účelového tréninku. Do boje proti útočníkovi můžete zapojit své tělo či zbraně (pepřový a slzný sprej, plynová pistole, nůž…) nebo prostředky denní potřeby (propiska, deštník, nůžky), ale také váš hlas, nehty a zuby.