Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Šermíři Merlet a jejich práce

front.post
front.public: 09. 03. 2019
time00-kopie – obnovený-kopie – obnovený – obnovený – obnovený – obnovený

Historický šerm má v našich zemích bohatou tradici. Tradici, na kterou navazují i profesionální šermíři Merlet z Prahy. Jen si vzpomeňte kdy jste šerm naposledy viděli ve filmu, seriálu, reklamě, nebo na divadelní scéně?  


 


Je velmi pravděpodobné, že ten filmový šerm připravovali právě profesionální šermíři Merlet. Jak vlastně vznikají bojové scény pro film? Pojďme se na krátkém videu podívat “pod pokličku” takových příprav.  


 


 


 


Šermíři Merlet se začátkem února tohoto roku podíleli na natáčení reklamy s historickou tématikou v Německu. Samotné natáčení, včetně příprav bojových a šermířských choreografií probíhalo na hradě Plattenburg. Jeden den byl věnován přípravě bojových choreografií a dva dny probíhalo samotné natáčení. A právě následující video vzniklo jako prezentace jednotlivých záběrů z bitvy pro režiséra reklamy.  


 


VIDEO UKÁZKA: https://vimeo.com/119068360  


 


Na základě tohoto spotu si režisér vybral konkrétní akce, které se potom točili na ostro a budou použity ve finálním sestřihu. No a pro představu jak vypadá takové natáčení, připojujeme ještě pár fotek z jednoho natáčecího dne v zasněžených lesích v okolí hradu Plattenburg.  


 


 


 http://www.merlet.cz/
target="_blank" rel="nofollow noopener" data-ft="{"tn":"-U"}"> href="http://www.merlet.cz/">