Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Sig Sauer MPX

front.post
front.public: 18. 05. 2020
000-obnoveny-obnoveny

Sig Sauer MPX je menší samopal, který má však dostatečné střelecké vlastnosti na to, aby mohl být používán při různých příležitostech. Jedná se o kvalitní zbraň, jenž se nachází i v ozbrojených složkách několika zemí.


 


Princip střelby u Sig Saueru MPX spočívá v odebírání plynů z komory, což přispívá k lepším střeleckým vlastnostem a přesnější střelbě. Jedná se o základní model, ze kterého bylo vytvořeno několik dalších modelů, které nesou název například MPX-P, což je poloautomatická varianta základní verze nebo MPX-K, tento samopal má kromě jiného průměr válce 4,5 palce. Základní verze dále disponuje náboji ráže 9mm. Je však možné předělat zbraň i na jiný typ nábojnic. K dispozici jsou dále dvě různé varianty zásobníku o kapacitách dvacet a třicet nábojů.


  


Samopal MPX se začal produkovat v roce 2013, tedy se jedná o poměrně nový samopal. Na takovém samozřejmě nesmí scházet ani lišta na přidělání taktického příslušenství, které však není v obsahu balení při koupi. Zbraň váží necelé tři kilogramu, což je u tohoto typu zbraní možná i menší váha, než by se čekalo. Pažbu zbraně lze nastavit tak, aby střelci vyhovovala. Délka MPX je bez prodloužené pažby necelý půl metr, u prodloužené verze to je poté 610 mm. Jestliže bylo zmíněno, že se zbraň nachází i ve vybavení některých speciálních jednotek, jedná se o složky, které se specializují na boj zblízka a v uzavřeném prostoru. Právě v takovém prostředí je MPX nejúčinnější.


 


Kromě bezpečnostních pojistek, kterých zbraň obsahuje několik, je k dispozici dále také nastavitelné hledí a obouruční ovládání, tedy možnost pohodlné střelby i pro leváky. Povrch rukojeti je zdrsněn, aby nedocházelo k vyklouznutí během střelby.