Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

SIG Sauer P250

front.post
front.public: 09. 11. 2018
000  – obnovený – obnovený

V roce 2007 přišla firma SIG Sauer s novou ruční zbraní, jenž nese typové označení P250. Jedná se o další z řady samonabíjecích pistolí, jejíž uplatnění je velmi široké a které jsou právě od této značky velmi populární.


   Na návrhu této zbraně se podíleli hned čtyři špičkoví návrháři. Byli jimi Adrian Thomele, Thomas Metzger, Michael Mayerl a Ethan Lessard. Ti přišli s návrhem krátké a skladné zbraně, která má ovšem velký palebný potenciál, jelikož využívá náboje ráže 9 mm. Pistole se dodává se zásobníkem o kapacitě 17 nábojů. Protože se tento SIG Sauer stal během krátké chvíle velmi populární zbraní, byly zkonstruovány i další návazné modely, jejichž jádro však tvoří právě model P250.  


  


 


Inovativní konstrukce této zbraně umožňuje rychlé sejmutí funkčního mechanismu a změnu používaného kalibru. Menším negativem P250 je, že nedisponuje žádnou manuální pojistkou, bezpečností systém je zde řešen jinak. O tom, jak populární tento model je, svědčí také to, že zbraň se stále vyrábí a pořád se těší velkému zájmu zákazníků. Klasická verze tohoto SIG Saueru váží pouhých 820 gramů, což jistě není mnoho. Při celkové délce 205 mm, měří hlaveň 120 mm, díky čemuž je zbraň v klidu uschovatelná i při běžném nošení.  


 


Vnitřek pistole je vyroben z nerezové oceli a celkové uspořádání je navrženo tak, aby zbraň mohli obsluhovat jak praváci tak leváci. Konstruktéři při tvorbě P250 mysleli i na to, aby na tuto zbraň bylo možné namontovat další taktické příslušenství, takže je zde samozřejmě možné, přidat různé komponenty, které zajistí větší pohodlí při střelbě.