Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

SigSauer MPX

front.post
front.public: 25. 05. 2019
000

Přivítejme na první pohled nepatrný menší samopal, za kterým stojí dnes již legendární výrobce Sig Sauer. Úplně poprvé se na trhu se střeleckými zbraněmi objevil již v letech 2013 a stal se součástí mnoha elitních jednotek zejména pro svou bezpečnost a skvělé střelecké vlastnosti. Terpve až o dva roky později byl samopal řady MPX uvolněn mezi veřejnost. Součástí celosvětového trhu se tak stal až v letech 2015.


 


Ozbrojené složky


Nepostradatelných výhod menšího samopalu využívají elitní složky po celém světě do dnešních časů. Je vhodný především pro boj zblízka v uzavřených prostorech, kde střelcům poskytuje nejlepší vlastnosti. Kvalita samopalu předčila dobu a to samozřejmě nemohlo zůstat bez povšimnutí. Spadá do kategorie plynových samopalů a zároveň se jedná o první zbraň ve své kategorii s plně uzavřeným otočným šroubem. Tato vlastnost se u MPX objevuje z jediného důvodu - navýšení celkové bezpečnosti uživatele skrze maximální spolehlivost při každé sérii výstřelů. Sig Sauer MPX je vybaven plynovým systémem s krátkým zdvihem, čímž se radikálně snižuje zpětný ráz, což opětovně vede k navýšení celkové spolehlivosti.


  


Jak se ze samopalu střílí?


Celý systém střelby je u Sig Saueru veden za pomocí odebírání plynu z komory. Právě tento systém napomáhá k vynikajícím střeleckým vlastnostem zbraně. Základní model MPX nezůstal bez povšimnutí a ihned po zaznamenání celosvětového úspěchu se na pultech objevily i další nesporně kvalitní verze jako například MPX-K nebo poloautomatická varianta základní verze MPX-P.


 


Základní verze samopalu je uzpůsobena pro ráži 9 mm, nejde však o konečné stanovisko výrobce. Samopal lze přizpůsobit i pro odlišný tip nábojnic. Kromě jiného záleží pouze na majiteli, zda se rozhodne pro zásobník o kapacitě 20 nebo 30 nábojů.


 


Příslušenství pro MPX


Samopal MPX byl poprvé sestaven v roce 2013, takže se jedná o poměrně novou technologii, která již myslí i na možnost přidělání dalšího užitečného příslušenství. I když v základním balení taktické příslušenství není, lišta samopalu nechybí. Pažba je manuálně nastavitelná v rozpětí od necelého půl metru zbraně až do délky 610 mm, takže si každý uživatel samopal dokonale přizpůsobí dle svých specifických požadavků.