Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Smith & Wesson Model 5903

front.post
front.public: 02. 04. 2019
000-obnoveny-obnoveny

Jedním z mnoha povedených kousků společnosti Smith & Wesson je samonabíjecí pistole model s označením 5903. Ruční zbraně této značky jsou známy svou spolehlivostí a odolností a není tomu jinak ani u tohoto představovaného modelu.


 


Smoanbíjecí pistole model 5903 byla na trh uvedena už v roce 1989. Její prudukce poté trvala celé následující desetiletí a stala se ve své době jednou z nejprodávanějších zbraní ve své kategorii. A není se rozhodně čemu divit. Tato poměrně malá a celkem snadno uskladnitelná zbraň disponuje zásobníkem s celkovou kapacitou deseti nábojů a využívá náboje ráže 9 x 19 Parabellum. Netřeba jistě zmiňovat, že se jedná o dostatečně silnou ráži v kombinace s velkou kapacitou zásobníku. Efektivní dostřel udával výrobce dokonce až přes dvě stě metrů, což je opět na zbraň v této kategorii, navíc již víc než dvacet let starou, famózní číslo. Maximální dostřel byl poté ještě o několik stovek metrů delší.


  


I díky výše zmíněným vlastnostem se téměř ihned po začátku prodeje začali výrábět také různé vylepšené verze s mnohými úpravami. Ve známost poté vešly předemším modely 39 a 59. Model 5903 disponoval všemi vlastnostmi, které byly ke kvalitnímu použití třeba. Ať už se jednalo o zdrsněnou rukojeť pro lepší úchyt nebo nastavitelné hledí. Za zmíňku jistě stojí také na poměry silné ráže poměrně malý zpětný ráz, který umožňoval využívat zbraň i ženám. Zbraň totiž využívali jeden čas i policisté v New Yorku nebo Los Angeles. Na Bahamách se dokonce stala zbraní královského námořnictva.


 


A cena ? Ta se na americkém trhu pohybuje okolo tři set dolarů, což je jistě velmi přijatelné uvážíme-li co všechno S&W Model 5903 nabízí a čím vším disponuje i přesto, že se jedná o poměrně starou zbraň.