Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Smith & Wesson MP Compact

front.post
front.public: 07. 05. 2018
000-obnoveny-obnoveny

Další přírustek v početné rodině ručních zbraní firmy Smith & Wesson je model MP Compact. Jedná se samonabíjecí pistoli, která svými rozměry přímo vybízí ke skrytému nošení. Co dále může tento model nabídnout ?


 


Samonabíjecí pistole M&P Compact od Smith & Wesson zosobňuje úsporné rozměry a jedinečnou kombinaci všestrannosti, odolnosti a bezpečnosti v polymerovém těle. Ergonomicky tvarovaná konstrukce nabízí nejen pohodlné používání, ale skvěle padne do ruky pravákům i levákům. Přitom ji díky kompaktním rozměrům využije i střelec s menší rukou. K tomu jistě napomáhá také zdrsněný povrch rukojeti. Zbraň dále disponuje částečně nastavitelným hledím, který si každý uživatel může upravit dle svých preferencí.


  


Model MP Compact, ačkoliv se jedná o velmi malý model ruční zbraně, disponuje střelivem ráže 9 mm. Velký střelecký potenciál navíc uživateli dodává i prostorný zásobník, do kterého lze dostat až dvanáct nábojů. Rozměry MP Compack jsou opravdu miniaturní, konkrétně je jeho celková délka pouhých 17 cm při déce hlavně necelých devět centimetrů. Váha pistole je také velmi nízká, bez zásobníku totiž činí 615 gramů. Mírným neduhem této jinak velmi solidní zbraně je absence vnější pojistky. Je to dáno především proto, aby byla v krizových situacích schopna co nejdříve střílet.


 


Co však za příjemné označit lze je rozhodně cena. Na našem trhu je totižk dostání za cenu kolem 17 000 korun, což je možné považovat za adekvátní, vzhledem k jejím rozměrům, konstrukci i dovednostem. V neposlední řadě je třeba míti na paměti, že se stále jedná o výrobek renomované zbrojovky, která si na kvalitě svých výrobků zakládá.