Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Springfield XD-S

front.post
front.public: 13. 05. 2018
000  – obnovený – obnovený

Trh lehce nositelných krátkých zbraní pro sebeobranu doplnila americká zbrojovka Springfield Armory novinkou XD-S. Před svým uvedením byla tato zbraň velmi očekávána a po svém představení se prodalo několik tisíc kusů hned v prvním týdnu prodeje.


 


Samonabíjecí pistole Springfield XD-S využívá náboje ráže 9x19 mm a jedná o kompaktní kousek určený ke skrytému nošení a k sebeobraně .Kapacita zásobníku XD-S je sedm nábojů plus jeden v komoře, využít však můžete i druhý typ zásobníku pro tuto zbraň, jenž vám poskytne ještě o dva náboje více. Tělo Springfieldu je vyrobeno z kvalitního polymeru a tak je zaručena i velmi dobrá odolnost. Krom jiného se zbraň také jednoduše rozebírá a její údržba nezabere příliš mnoho času.


 



 


XD-S disponuje malým zpětným rázem, a je tedy vhodný k použití i pro ženy. Dodáván je v černém a matném provedení a v XD-S  získáte skvělou zbraň s mnoha klady. Mimo jiné to jsou i nastavitelná mířidla a dále pak lištu, aby bylo možné zbraň vybavit dalším taktickým příslušenstvím. Rukojeť je samozřejmě ze zdrsněného povrchu, aby nedošlo k vyklouznutí. Springfield dále nabízí také manuální bezpečností pojistku, jenž zabraňuje náhodnému výstřelu.


 


Na závěr snad jen lze dodat, že Springfield XD-S má účinný dostřel přes 80 metrů a díky kvalitním materiálům a kompaktnímu profilu se řadí mezi nejlepší zbraně určené k sebeobraně. Určitě doporučujeme vyzkoušet jeho držení, pokud na něj někde narazíte, protože už první kontakt se zbraní je velmi překvapivý.