Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Taktický opasek HSGI

front.post
front.public: 03. 11. 2018
002

Každý kdo se začne zabývat taktickou střelbou, nebo se jen více pohybovat po střelnici začne řešit problém kam dát všechno vybavení, které potřebujete mít po ruce.  Na trhu je množství systémů od malých samostatných pouzder po velké taktické nosné systémy, které využívají i armáda a speciální ozbrojené složky. My se dnes zaměříme na vybavení, které je vysoce profesionální a velmi jednoduše vyřeší požadavky na nosné a taktické potřeby všech.   Firma HSGI je mezi odbornou i laickou veřejností notoricky známá a všichni se shodnou, že se jedná o naprosto špičkové výrobky. Nepřekvapí tedy, že jejich produkty fungují. V redakčním testu jsme měli možnost vyzkoušet taktický opasek HIGH SPEED GEAR™ s příslušenstvím.   Opasek značky HIGH SPEED GEAR™ je navržený s maximálním zaměřením na kvalitu a využitelnost produktu.  


 


 


 


Celý taktický opasek se skládá ze dvou základních částí:    


Upínací opasek HSGI COBRA 1.75 RIGGER BELT.


Zapínání opasku je na oblíbenou přezku COBRA, nastavitelnost opasku je řízena suchými zipy. Všechny opasky HSGI COBRA jsou vyrobeny ze dvou vrstev materiálu.  


 


Nosný opasek HSGI SURE PADDED BELT - 41.5"


Rozměry: síla materiálu 0.75", výška 4.5". Opasek HSGI Sure Grip zajistí, aby všechna pouzdra zůstala na svém místě i při náročném pohybu. Vnitřní materiál opasku je pocitově podobný gelu a zajišťuje komfortní nošení.  


 


Pro vlastní testování jsme opasek doplnili základním vybavením pro běžný pohyb na střelnici. Dvě sumky pro zásobníky tipu AR15, dvě sumky pro pistolové zásobníky a odhazovací pytel pro uložení prázdných zásobníků.  


 


 


 


Výrobkům značky HSGI nelze upřít jednu věc: už při prvním setkání Vás ohromí naprostá preciznost provedení výroků. Opasek testovali lidé, kteří se zcela záměrně s podobným vybavením setkali poprvé, a nešlo tedy o školené profesionály. Zajímal nás názor a zkušenosti laika, který hledá cestu, a to, zda aniž by prostudoval manuály a s někým se radil bude schopen vybavení použít. Upevňovací sytém HSG Clips, je velmi jednoduchý a intuitivní. Laikovi stačí zkusit jedno dvě pouzdra, aby věděl co a jak a věřte, že budete mít dost možností si to vyzkoušet. Na taktickém pásu je nejdůležitější správné pozicování jednotlivých komponentů. Pokud to nemáte nacvičené z terénu, nebo vám to profesionál neřekne, budete to dlouho ladit metodou pokus omyl. Je fajn, že opasek dobře vypadá, ale když při zalehnutí nedosáhnete na zásobník tak Vás to vyškolí.  


 


 


 


Jednotlivá pouzdra HSG jsou vyrobeny ze 100% Cordury s pěnovým polymerem tlumícím nárazy a variabilita HSG Clipů umožňuje velmi efektivní kombinace. Přesnou skladbu každého pásu si každý navolí sám podle potřeby a použití. Spektrum doplňků je velmi široké. Správně sestavený taktický pás vám umožní pohodlný pohyb a snadné ovládání a dosažitelnost všech komponentů. Po upevnění naplněného pásu oceníte především první pohodlnou vrstvu opasku, která neklouže a stabilně drží na oblečení i bez dalších pomocných nosných systémů. Při testu jsme zkusili dvě základní věci, výměnu zásobníků v klidu a výměnu zásobníků za pohybu ve složitém terénu a za využití terénní čtyřkolky i výměnu zásobníků a ovladatelnost prvků taktického pásu na vozidle. Závěry jsou velmi jednoduché: dosažitelnost a vyjmutí zásobníku z pouzdra – bez problémů, uložení prázdného zásobníků do odhozového vaku – bez problémů, ovladatelnost taktického pásu a všech jeho prvků v klidu, za pohybu a ve vozidle – bez problémů, ovládání holou rukou i v rukavici – bez problémů.  


 


 


 


Jednoznačným závěrem z celého testu je naprostá spokojenost s výrobkem. Variabilita řešení a pestrost doplňků je tak široká, že uspokojí každého a to že výrobky HSGI používají české i světové špičky speciálních jednotek hovoří za vše.  


 


Názor odborníka: Vzhledem k naším osobním zkušenostem s majiteli značky HSG, můžeme potvrdit, že se jedná o prvotřídní produkty určené, jak profesionálním uživatelům, tak široké střelecké veřejnosti. Veškeré produkty jsou důmyslně vymyšleny a vyrobeny z prvotřídních materiálů. Všechny typy jednotlivých výstrojních doplňků jsou plně kompatibilní s MOLLE/PALS od jiných výrobců. U sumek typu TACO bylo v dřívějších dobách používáno tzv. MALICE klipů, ty perfektně držely, ale plno uživatelů si stěžovalo na zdlouhavou aplikaci na výstroj. Nyní jsou používány tzv. HSG CLIPS, které jsou obdobné, ale z tenčího materiálu, který nevyžaduje pomoc dalšími nástroji, jako jsou kleště a šroubovák. Plná kompatibilita znamená, že např. sumky typu TACO lze aplikovat na jakoukoli vestu s MOLLE vazbou, popř. opasek a např. SLIM GRIP BELT umožňuje aplikaci MOLLE sumek i do jiných výrobců, potažmo i FASTMAGs či různá pistolová pouzdra určená na MOLLE, nebo s opaskovými a stehenními závěsy. Všechny výrobky HSG jsou vyrobeny v USA, výrobce garantuje kvalitu i velmi dlouhou zárukou na výrobky, v neposlední řadě je možnost si vybrat z široké palety barev od klasické černé, coyote až po moderní Multicam, Urban Wolf a tzv. oldschool – woodland a olive drab. Doporučujeme si vše samostatně prohlédnout na naší prodejně.


 


HQH System spol. s r.o.


Společnost HQH SYSTEM byla založena v roce 1993 jako hlavní dodavatel anti-teroristického a moderního bezpečnostního vybavení pro ministerstva vnitra České a Slovenské republiky, ministerstva obrany, speciální jednotky, celní orgány a další státní složky. HQH SYSTEM je zapojeno do většiny státních výběrových řízení.   S odkazem na naše bohaté zkušenosti v oblasti využití bezpečnostního vybavení v aktivních bojových situacích, působí naše společnost také jako konzultant a koordinátor v široké škále nových projektů pro výzkum a vývoj v tomto specifickém prostředí.   Pravidelně pořádáme odborná školení se specializací na pokročilé obranné a bezpečnostní technologie vytvořené pro místní i celosvětový trh. Jsme zástupci většiny monitorovacích systémů, komunikátorů, proti-sledovacích zařízení, produktů sloužících k osobní ochraně a k ochraně majetku. Produkty dodávané policii, speciálním jednotkám, EOD a státním složkám pro vyhledávací účely. V závislosti na naší široké škále zastoupených produktů se úspěšně zaměřujeme i na komerční trh.


http://shop.hqh.cz