Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Umíte házet nožem?

front.post
front.public: 15. 09. 2020
000 

Vrhací nůž je velmi zajímavá zbraň. Není téměř akčního filmu, kde by se nějaký nůž neproletěl vzduchem a neomylně zasáhl cíl. Zkoušeli jste to někdy?  Že ne? Chyba… První na co určitě přijdete, je to, že ne každý nůž je na házení vhodný a hned druhá věc, že to není tak úplně jednoduché jak to ve filmu vypadá. Pokud se tedy chcete třeba jen tak pro radost naučit házet nožem začněte vybavením. Co je potřeba si uvědomit? Než se Vám nůž zabodne, bude to chvilku trvat a dost pravděpodobně se vám mezitím dost omlátí jak o cílovou plochu, tak o široké daleké okolí. Proto je dobré začít tím, že si pořídíte vrhací nože a nejlépe celou sadu, aby jste ten jeden nemuseli pořád zvedat ze země, a nebo běhat k terči. Druhá věc je dostatek místa protože špatně hozený nůž se překvapivě dobře odráží a vhodnou dopadovou plochu, tzn. cíl. My jsme v redakčním testu zvolili starý stůl z měkkého dřeva, který byl pro tento nácvik ideální. Ve finále to není zase tak těžké naučit se házet s vrhacími noži tak, aby se vždy zabodl hrotem do dřeva, ale chce to trochu trpělivosti. Radost ze zabodnutého nože je bezmezná.  


 


František Ferry Olbort, vícemistr ve vrhu nožem ve své knize píše: Začni ze základního postavení - osu nadloktí zamiř na cíl, přičemž ruka držící nůž se nachází blízko ucha a nadloktí svírá s předloktím ostrý úhel. Zápěstí je pevně zafixováno v poloze, která umožňuje, aby osa nože byla rovnoběžná (identická) s předloktím. Prudký pohyb celé paže směrem k terči provede vlastní vrh. V okamžiku, kdy podélná osa natažené paže míří na cíl, vypustíme nůž. Nejdůležitější je kontrolovat pohyb paže a zejména zápěstí během vrhu. Pokud nemáme pevné zápěstí, dokud nůž nevyletí z dlaně, můžeme noži udělit nechtěnou a nekontrolovanou rotaci (přetočeno / nedotočeno).   A my musíme přiznat, že to sedí. Pokud si správně vyměříte vzdálenost k terči a budete se snažit dodržovat výše uvedené, nože se budou zabodávat jak po másle. Pro chlapa prima odpočinková a relaxující záležitost. Jen Vás musíme upozornit na to, že než si Vaše ruce na tento specifický pohyb zvyknou, budou vás minimálně po prvním tréninku svaly dost bolet.  


Jak začít? Megasada vrhacích nožů "BLOODY EAGLE" mini - 6ks


Nádherná sada malých vrhacích nožů "BLOODY EAGLE", která obsahuje hned 6 kusů z nerezové oceli! Hroty jsou zbroušené pouze na jedné straně čepele. Vrhací nože jsou velice ostré, což umožňuje vzhledem k jejich nižší hmotnosti snažší zabodávání. Díky své menší velikosti pohodlně ukryjete házecí nůž "BLOODY EAGLE" v dlani a můžete tak házet vrchem i spodem. Vrhací nože jsou dodávány s kvalitním nylonovým pouzdrem  


   


Sada vrhacích nožů "NINJUTSU" - 3 ks Vrhací nože "NINJUTSU" jsou ostré vrhací nože s omotanou rukojetí, která stabilizuje držení a saje pot. Ostřené jsou z jedné strany pro větší bezpečnost při vrhání např. za špičku. Délka 19 cm řadí tyto nože již mezi větší, proto je házení s nimi snažší a zábavnější. Všechny 3 vrhací nože "NINJUTSU" uschováte do kvalitního nylonového pouzdra, které je součástí balení.