Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Uzkon AS16

front.post
front.public: 20. 05. 2019
000  – obnovený – obnovený

Turecká invaze na trhu brokových zbraní je nezadržitelná a díky cenám a dobrému zpracování se stávají stále oblíbenějšími a vytlačují tradiční značky. Uzkon AS16 je jednou z oblíbených tureckých brokových zbraní a díky svojí taktické konstrukci si nachází čím dál více fanoušků.


 


Jako první je třeba u této brokovnice jistě zmínit dostatečně dlouhou rukojeť, díky níž bude zbraň vyhovovat všem typům držitelů. Zdrsněný povrch navíc zaručuje, že vám z ruky jen tak nevyklouzne. Uzkon dále nabízí trubicový zásobník, do nějž lze dát až sedm nábojů, to jistě dává střelci velký palebný potenciál. Model AS16 nabízí také tlumič plamene při výstřelu a na zbraně tohoto typu také menší zpětný ráz. Chloubou Uzkonu AS16 je jeho ocelová hlaveň, která má délku 50 cm a chrlí náboje ráže 12x76 mm. Pro zajímavost ještě lze zmínit, že turecká zbrojovka, jenž stojí za výrobou této brokovnice, v době uvedení na trh vyráběla až 3000 kusů AS16 měsíčně.


  


Opakovací brokovnice Uzkon disponuje též teleskopickou pažbou, kterou lze nastavit tak, jak bude střelci vyhovovat. Velkou výhodou pažby je také její odnímatelnost v případě potřeby. Světlovodná muška a nastavitelné hledí je u AS16 samozřejmostí. Při koupi této zbraně navíc získáte i weaver lištu, která se nachází na horní straně brokovnice a na níž lze přimontovat příslušenství, jaké si bude držitel přát. Díky kvalitnímu zpracování a použití odolných materiálů je Uzkon AS16 na zahraničních fórech Uzkon AS16 velmi kvitován a rozhodně patří mezi kvalitnější zbraně ve své třídě.


Na českém trhu se cena za tento kousek pohybuje mezi pěti a půl až sedmi tisíci. U většiny obchodů si lze na internetu zbraň zarezervovat a poté si ji vyzvednout přímo v kamenném obchodě. Drtivá většina obchodů navíc nabízí 24 měsíců záruku, což je v případě potíží jistě vítaný bonus ke kupované zbrani.