Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Winchester

front.post
front.public: 29. 12. 2015
000 
Zbrojovka Winchester proslula nejvíce samozřejmě svými puškami, které pomáhaly dobýt Divoký západ (zejména typ 1873). Mezi střelci si ovšem udělala jméno i svým střelivem – řada nejpoužívanějších nábojů byla Winchesterem vyvinuta a často nese přímo jeho jméno.

 

Pro Winchester pracovala v různých etapách jeho existence ta nejzvučnější jména konstruktérů zbraní, ať už to byli v úplných počátcích pánové Horace Smith a Daniel Wesson, později John Moses Browning nebo také Benjamin Tyler Henry. Právě tento ctihodný muž stál za předchůdcem komerčně úspěšných pušek Winchester – tím předchůdcem byla minimálně každému čtenáři mayovek známá henryovka, opakovačka se spodní nabíjecí pákou.

 

 

Ta byla komorována pro speciální náboj s okrajovým zápalem, vzniknuvší pro ní - .44 Henry. Tehdy se pravda ještě zbrojovka jmenovala podle místa výroby New Haven Arms, záhy se ale přejmenovala na Winchester Repeating Arms a zanedlouho začala produkovat zmíněný populární model 1873, který byl komorovaný pro první Winchestrovku se středovým zápalem .44-40 WCF (Winchester Center Fire).

 

Seznam Winchesterem vyvinutých nábojů je úctyhodný a zahrnuje .30 WCF (30-30), .50 BMG pro těžké kulomety, .270 Winchester, .308 Winchester, .243 Winchester, .22 WMR a .300 Winchester Magnum. Náboj .30-30 je nejprodávanější lovecký náboj Severní Ameriky, zatímco .308 Winchester má primát nejoblíbenějšího loveckého střeliva celosvětově a to nejen kulového.

 

https://youtu.be/r2MY4C9pz9c

 

Zatímco výroba zbraní Winchester se časem dostala pod křídla belgického FN Herstal, munice Winchester je dnes vyráběna společností Olin. Ta byla ještě počátkem minulého století pod jménem Western Cartridge Company jedním z největších konkurentů Winchesteru, aby jej ve třicátých letech celý pohltila.

 

V současnosti se veškerá produkce střeliva Winchester vyrábí v Oxfordu v Mississippi. Vlastnické peripetie ovšem neubírají střelivu Winchester na oblibě, zvláště mezi lovci. Pro ně má tato legendární munička v nabídce opravdu mnoho populárních řad střeliva, například Super-X, Supreme, Supreme Elite, AA nebo Super Target. Vedle puškových nábojů se společnost úspěšně věnuje také těm revolverovým a sportovnímu i loveckému brokovému střelivu..

 

 

Walter Trading s.r.o.
Více jak sedmnáct let pro Vás dovážíme jen ty nejlepší značky a osvědčené produkty z oblasti střelných zbraní, vzduchových a plynových zbraní, střeliva, přebíjení, vybavení střelnic, údržby a čištění zbraní, sportovních a loveckých doplňků, nožů a outdoorového vybavení.
Jsme generálním importérem pro Českou a Slovenskou republiku takových věhlasných značek jako je například Browning, Winchester, Gamo, Spyderco, Heckler&Koch, Taurus, Nikko Stirling a další.
Námi dovážený sortimemt si můžete zakoupit přímo v naší prodejně a nebo v široké síti našich prodejců po celé republice.
Rádi Vám s výběrem pomůžeme a díky dlouholetým zkušenostem také poradíme.
Zboží které nepodléhá registrovanému prodeji Vám ochotně zašleme také na dobírku nebo obchodním balíkem.
Ať už jste tedy vášnívý lovec, sportovní střelec nebo jen potřebujete nůž, obuv či vybavení do přírody, věříme, že si u nás vyberete.

http://www.waltertrading.cz