Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Ženy a sebeobrana

front.post
front.public: 18. 04. 2020
000

Ženy jsou po fyzické i psychické stránce jiné než muži. Menší výška, štíhlejší, kratší končetiny, méně agresivní a více citlivější. Jako oběť jsou lákavým a zdárně snadným cílem.  Nejčastějším útokem na ženy je pokus o znásilnění (méně pak vyhrožování, násilí), kdy většina obětí je ve věku mezi 18 a 30 lety. Útoky se odehrávají převážně na opuštěných místech, v parcích, průchodech, na večírcích, tanečních zábavách, nebo polních a lesních cestách. Ohrožené jsou zejména autostopařky, dívky z dětských domovů a ty, které jsou na útěku z domova. Útok se může odehrát i ve vlastním bytě, pokud žena otevře neznámému muži (falešný opravář, odečty plynu a elektřiny apod.)  


 


Existuje několik preventivních zásad, jak se útokům vyhnout. Je potřeba se vyhnout opuštěným místům, držet se ve společnosti známých lidí, večer chodit s doprovodem nebo si vzít taxi, zásadně nikoho cizího nepouštět do bytu, rozhodně nejezdit stopem a dbát opatrnosti při vstupu do domu. Preventivně je ideální navštěvovat specializované kurzy sebeobrany pro ženy.   Sebeobrana žen je daná jejich fyzickým možnostem. Při nastávajícím útoku je ideální využít speciální pomůcky a dostupné zbraně (pepřový a slzný sprej, paralyzér…). Pokud není možné mít zbraň, je vhodné použít proti útočníkovi vše, co je po ruce, včetně svých zubů a nehtů a pochopitelně hlas.


 


Co se týče obranných technik, funguje, když útočníka silně udeříte na citlivá místa (rozkrok, oči, nos). Útočníka udeřte co nejsilněji pomocí sevřené pěsti, což je nejpřirozenější pohyb využitelní pro sebeobranu, nebo kopy. Optimálně by ženy měly navštěvovat kurzy sebeobrany nebo se věnovat bojovým směrům – Aikido, Karate, Judo, BJJ.   Jestliže se má jednat o sexuální útok, může žena, která je sražena k zemi, použít taktiku chvilkového podvolení se. Pak si jen stačí počkat na ideální chvilku a co nejsilněji zaútočit a utéct. Pokud bude vystavena několika násilníkům, je vhodné jakkoliv se jim znechutit.   Hlavně se nespoléhejte na to, že se vám to nikdy nemůže stát.    


 


Obranný sprej SABRE RED 0.75 OZ PINK RTĚNKA


Moderně vypadající pepřový sprej značky Sabre Red ve tvaru rtěnky. Dosah až 10 stop. Nejúčinnější aktivní složka na trhu. Praktické malé balení, které můžete mít stále při sobě. Pro maximální bezpečí je důležité mít sprej na co nejdostupnějším místě, ideálně v kapse kalhot či bundy. – tekutá střela, která zabrání vlastní kontaminaci – obsah spreje vystačí na 25 dávek – zásah až na 3 m vám zaručí dostatečný odstup od útočníka – objem: 0.75 oz – složení spreje je až 5x účinnější oproti konkurenci – SABRE je využíváno ozbrojenými složkami po celém světě –Účinná látka obranného spreje působí i na osoby pod vlivem omamných látek díky složení na přírodní bázi  


Pro více informací klikněte ZDE