Santiago de Chile

front.post
front.public: 09. 05. 2024
time01 – obnovený-kopie

Santiago de Chile patří mezi nejznámější města vůbec. Jenom v tomto městě žije okolo pěti a půl milionů lidí, což je polovina celé České republiky. Santiago de Chile je už velmi staré, bylo založeno dvanáctého února 1541. Santiago de Chile zažilo i mnoho špatného, když vybereme jednu záležitost, tak během sedmnáctého a osmnáctého století tu byla četná zemětřesení.


Počasí je zde poměrně zvláštní. Od června do srpna je chladné a deštivé klima, přičemž noční teploty se pohybují okolo pouhých tří stupínků. Dokonce tu bývají i mrazy – ono se není vlastně čemu divit, toto období se bere jako zima. Léto je tu pro změnu v lednu a únoru, je sucho, neprší a teploty se šplhají až ke třiceti pěti stupňům. Politiku opět necháme na pokoji jako vždycky a podíváme se na turisticky zajímavá místa. Takže začneme přírodou. Hora Cerro San Cristobal – i když se to podle názvu možná nezdá, tak tu najdete přírodní park, který je podle mnohých názorů nádherný.  


Mimo jiné tu najdete sochu panenky Marie a obdivovat se dá i japonská zahrada. Když se ještě vrátíme k parku, tak tu pobíhají i zvířata, je to taková jakoby volná zoo - národní. U přírody ještě zůstaneme a podíváme se na kopec Santa Lucia neboli v překladu Svatá Lucie. Turisté si chválí hlavně nakupování v okolí, také tu najdete restaurace, zábavu a tak dále. Koho zajímají rozlehlé budovy, tak se musí v Santiagu de Chile vydat k místu zvanému La Moneda. Jedná se o sídlo prezidenta Chile. Dá se říct, že je to takový chilský bílý dům. Tak půjdeme dále.  


Museo de Arte Chileno Precolombino neboli Muzeum umění je velkou devízou Santiaga de Chile, protože ho navštěvuje velké množství lidí. Najdete ho přímo v centru města a pokochat se můžete uměleckými díly a artefakty ze střední a jižní Ameriky. Kdo vyznává zábavní parky, tak se dá vydat do Fantasilandia. Tento park plný všech možných horských drah, je otevřen od roku 1978. Přejdeme k vodním plochám – El Yeso – jedna z nejkrásnějších nádrží v Santiagu de Chile. To se však musíte vydat do provincie Cordillera – mimochodem – dají se tu chytat ryby. Na závěr tu máme Jump Apoquindo, což je téměř neprobádané místo s vodopádem a monumentální přírodou.


Foto © Depositphotos.com/Spectral